Czy film „Sekret" i „Guru Motywacji" mogą wpędzić Cię w kłopoty?

0

Playlists

Loading...
http://robertolinski.pl

Czy film „Sekret" i „Guru Motywacji" mogą wpędzić Cię w kłopoty?
Czy afirmacje, medytacja i wszelkie formy pracy z umysłem same z siebie mogą zmienić Twoją sytuację życiową?

Witam Cię serdecznie, z tej strony Robert Oliński i w dzisiejszym filmie zajmę się iluzją, którą żyje spora większość osób, która wierzy, że tylko samym pozytywnym myśleniem i afirmacjami osiągną upragniony sukces.

Przytoczone na początku pytania są w swej istocie bardzo poważne i chcę dzisiaj udzielić na nie ponownie odpowiedź, pomimo że ostatni film traktował o podobnej tematyce, ale widzę, że istnieje pilna potrzeba powtórzenia tego zagadnienia, ponieważ otrzymałem wiadomość, w której jeden z moich fanów i klientów, wypowiada swoje zatroskanie i próbuje tłumaczyć brak efektów poprawy swojej sytuacji życiowej, brakiem cudu, który powinien mu się objawić i wszystko za niego rozwiązać. No i oczywiście jak to zwykle bywa, winni są inni.

Pozwolę sobie przeczytać teraz, fragment maila, który otrzymałem abyś miał lub miała pogląd na istotę problemu:

Paweł pisze następująco:

„Większość, a właściwie wszyscy autorzy twierdzą że najpierw zmień wewnętrzny stan poprzez wywołanie poczucia spełnienia się marzenia a reszta wydarzy się sama. To tak jakbym musiał najpierw wprawiać się w dobry nastrój aby pójść i obejrzeć komedie czy kabaret. No chyba jest odwrotnie, to po to chodzi się do kina na komedie aby wprawić się dobry nastrój. Ponadto dostrzegłem bardzo groźne skutki uboczne takiego podejścia. Człowiek powtarza tygodniami zdrowie, bogactwo, szczęście, sukces i czeka (zgodnie z zapewnieniami autorów) że nagle coś się zmieni. A tym czasem nic się nie dzieje, czas ucieka, oszczędności topnieją. Zamiast poprawiać sytuacja się komplikuje a człowiek odrywa się od rzeczywistości, tuszuje swój niepokój teoriami "niekwestionowanych autorytetów" i tonie. Moim zdaniem tym wszystkim autorom chodzi tylko o jedno - wiadomo o co".

W odpowiedzi na tego maila, wypowiem swoją prywatną opinię, że faktycznie brak prawidłowego zrozumienia podstawowego przesłania wszystkich mówców czy guru motywacyjnych, filmu sekret i publikacji z zakresu rozwoju osobistego, dana osoba może popaść w poważne tarapaty emocjonalne, psychiczne i finansowe.

Co mam na myśli, mówiąc brak prawidłowego zrozumienia?

Otóż. Nikt nigdy nie mówił, że to co masz zrobić ze swoim życiem, zrobi się samo, a ty masz tylko afirmować, medytować i czekać, aż upragniony efekt sam zamanifestuje się w Twoim świecie materialnym. Samo pozytywne myślenie i oczekiwanie na sukces, do niego samego Cię nie przybliży jeśli nie będzie ukierunkowanego w tym zakresie spójnego działania. Oczywiście w niektórych sytuacjach takowe działanie przychodzi łatwiej bądź trudniej, a to jest poniekąd uzależnione od nasycenia naszego umysłu podświadomego pozytywnym obrazem upragnionego celu.

Każdy z nas chce stworzyć piękne i szczęśliwe życie. Niektórzy wierzą, że jeśli będą pracować dostatecznie ciężko i długo to w końcu osiągną sukces. Inni wierzą, że wystarczy tylko wizualizować sobie to czego się pragnie, wyobrażać sobie, że już się to posiada, a wtedy się to urzeczywistni.

Niestety każdy z wymienionych przykładów sam w sobie nie zapewni oczekiwanego sukcesu.

Więcej na http://robertolinski.pl